Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 17 лютого


17.02.2021 17:42

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 17.02.2021

 

 Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович
 

 

Тиск на ставки посилюється

Коментар щодо результатів аукціону

 

Учора Міністерство фінансів мало можливість залучити набагато більше коштів, але встановлені обмеження за гривневими ОВДП та небажання платити вищу ціну за іноземну валюту призвели до невисокого рівня запозичень. Загалом було задоволено біля 53%, а за гривневими облігаціями – лише 49% попиту за номінальною вартістю. 

Вперше встановлене обмеження на обсяг розміщення за 1.5-річними паперами обернулося не тільки зниженням ставки відсікання на 30 б.п. (до 11.45%) і середньозваженої -- на 44 б.п. (до 11.3%), а й задоволенням лише 28% попиту. Це найнижче значення учорашнього аукціону. За пропозиції у 1.5 млрд грн попит складав майже 5.3 млрд грн, і з 41 заявки на ці облігації Мінфін задовольнив лише 21, і дуже ймовірно, що частину з них – лише частково.


Подібно завершилося і розміщення річних інструментів, де з 44 заявок 18 було відхилено повністю, ставки знижено, а за обсягом було задоволено лише 35% попиту. 
Трошки менше, 33% попиту, емітент задовольнив за ОВДП, номінованими у доларах США. Щоправда – не через встановлені обмеження. А через небажання підвищити ставки. Саме ці 33% попиту були подані як неконкурентні заявки чи зі ставками не вище 3.9%. І саме цей рівень ставок було встановлено минулого тижня за 14-місячними випусками. Але учора термін обігу сягав двох років, тож бажання учасників розміщення отримати трохи вищу ставку було природнім. 

А от за тримісячними паперами Мінфін задовольнив більше половини попиту, хоча він був невеликим, лише 0.9 млрд грн. Але за цими інструментами зниження ставки відсікання було найбільшим – на 35 б.п., до 9.15%. Це найнижчий рівень ставок за тримісячними ОВДП починаючи з березня минулого року, коли в Україні розпочалися карантинні заходи, пов’язані з COVID-19. 

Тому тиск на ставки на первинному ринку триває, і він посилюється самим емітентом через встановлені обмеження на обсяги розміщень. Але і без них ставки поступово знижуються. Так, опустилися мінімальні ставки за дворічними і трирічними паперами і навіть призвели до просідання середньозважених ставок за ними – на 6 і 10 б.п. відповідно. 

Такі дії Міністерства фінансів свідчать не тільки про достатній обсяг коштів у бюджеті для поточних потреб і, зокрема, для погашень державного боргу, але ще і про бажання зменшити вартість запозичень через зниження ставок за ними. А ще більше Мінфін може бути зацікавлений у зміщенні попиту на більш довгі терміни обігу для зменшення боргового навантаження на бюджет як у поточному, так уже і в наступному році.

 

                           


 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040       WEB   www.icu.ua


 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       
--------
УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.